CZ Route 66


Archiv novinek

 • Česká Route 66 slaví 20. výročí ve znamení šestek!

  Jak oslavit výročí, ve kterém se protínají významná jubilea? Česká Route 66 slaví své 20. narozeniny a přejeli jsme ji už po šesté, americké 66 je 90 let a mýmu tátovi je 66 let. A já se rozhodl, že to oslavím vydáním své 1. knihy. Jmenuje se Česká… Více »

 • Českou Route 66 majestátně proplul 6 tunový truck

  Štaflíka a Špagetku mnozí z nás znají z večerníčku. Na letošním V. nedělním přejezdu české Route 66 si ovšem vyměnili role. Bílý dlouhý Špagetka (9 metrů dlouhá limuzína Lincoln) a modrý vysoký Štaflík (4 metry vysoký Kenworth) se setkali na náměstí… Více »

 • Nejkratší Route 66 na světě počtvrté probublána

  Včera v noci jsem měl divnej sen! Do mého snu se vkradl... cyklista! IV. ročník nedělního přejezdu české Route 66 byl mimořádný! Akci živě přenášela ČT. Poté ji slavnostně zahájil starosta Příbrami pan Jindřich Vařeka a letos poprvé ji oficiálně… Více »

 • Route 66, i cesta může být cíl!

  Tak jako Sokrates hledal blaženost skrze své daimonium, já hledám a nacházím uspokojení skrze své přesvědčení, že základním právem člověka je právo svobodného pohybu. V mém případě je pohyb bytostně spjatý s bublající plechovkou či motorkou. K pohybu… Více »

 • Česká Route 66 i předsudky přenáší

  Route 66 spojuje rozdílné světy, názory, vyznání i přesvědčení... ...ale to podstatné zůstává! Víra založená na možnosti svobodného pohybu i boření klišé a předsudků vzniklých tmářstvím let minulých! Tak jako cesta umožňuje spojit dva vzdálené body,… Více »

Diskuze: